رویکرد دیگر این سوال با تجزیه و تحلیل مستقیم فعالیت مغز مانند ERPs و MEG است. در این ادبیات معمولاً از نوازندگان و غیر موسیقیدانان خواسته می شود کارهای مختلف حرکتی ، ادراکی یا شناختی مانند تایپ کردن با انگشتان خود را انجام دهند ، یا گوش دادن یا ذخیره کردن / حفظ کردن موسیقی ، به منظور تمایز بین صداها ، یا درک هارمونیک ، تغییرات ملودیک یا ریتمیک (برای بررسی ، به پاتل ، 2008) مراجعه کنید. این ادبیات عظیم به تفصیل شرح داده نمی شود ، بلکه درعوض بر مطالعاتی که روی تأثیر تخصص موسیقی یا آموزش تمرکز دارند تأکید خواهد شد. به طور خاص بیشتر با موضوع آموزش موسیقی مرتبط است ، نتایج چندین مطالعه نشان داده است که فرآیندهای شنیداری ادراکی (منعکس شده توسط اجزای N1 و P2 ERP) توسط تخصص موسیقی یا آموزش اصلاح می شوند. در این زمینه ، فرآیندهای شناختی از طریق محصول فعالیت عصبی مشاهده می شود: برق. پاسخهای مغزی برقی دارای دامنه الکتریکی مثبت (P) و منفی (N) هستند که در نقاط خاص در زمان پردازش اتفاق می افتند (مثلاً ، در یک زمان مشخص پس از شروع پردازش). بنابراین ، اولین شکل موج منفی ساطع شده پس از شروع پردازش ، N1 نام دارد ، دومین آن N2 و غیره نامیده می شود. مربی و همکاران. (2003) مطالعاتی را با بزرگسالان و کودکان انجام داد ، که در آن آنها ERP ها را ضبط کردند و پس از آموزش موسیقی اصلاحاتی در این شکل موج یافتند.

همچنین نشان داده شده است که دامنه مولفه P2 هنگامی که افراد غیر موسیقی آموزشی برای تبعیض شنوایی آموزش می یابند ، افزایش می یابد (Tremblay et al.، 2001). شاهین و همکاران. (2003) دامنه وسعت این مؤلفه ها را در بین نوازندگان حرفه ای ، ویولن و نوازنده و پیانویست ها و در بین غیر موزیسین هایی که به طور منفعل گوش می کردند (هنگام خواندن رومه) با صداهای ویولن ، پیانو یا صدای خالص مقایسه کرد. نتایج نشان داد که دامنه اجزای P2 و N1 (در پاسخ به سه تیمبرس مختلف) در بین نوازندگان بیشتر از سایر نوازندگان بود. علاوه بر این ، توجه به این نکته مهم است که تجزیه و تحلیل منبع مکانی این مؤلفه ها نشان داد که در مکان های مختلفی در قشر شنوایی ثانویه و در گوروس موقتی برتر قرار داشتند. این نتایج نشان می دهد که تخصص موسیقی پردازش شنوایی را در هر دو سطح عملکردی و ساختاری تغییر می دهد.

ادامه مطلب

در روز چند بار آهنگ گوش دهیم ؟

تاثیرات موسیقی در مغز

فواید گوش دادن به موسقی

، ,موسیقی ,آموزش ,نشان ,ها ,نوازندگان ,می شود ,تخصص موسیقی ,در بین ,است که ,در این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
جمع حامیان محمدباقر قالیباف انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز محمد پی htechA سرگرمی تا سپیده فراهنر شهر اندروید ساعت مچی زنانه و مردانه جدید ترین مد روز