شواهد نشان می دهد که موسیقی می تواند عملکرد رفتاری را در چندین حوزه از جمله هوش بهبود بخشد. دانشمندان همچنین دریافته اند که موسیقی می تواند مغز را در دو سطح عملکردی و ساختاری تغییر دهد. چنین تغییر عصبی می تواند چندین دامنه را تحت تأثیر قرار دهد ، اما به نظر می رسد که یک دامنه به ویژه از موسیقی تأثیر می گذارد - یعنی زبان. به نظر می رسد موسیقی و زبان ویژگی های ویژه ای دارند که به موسیقی امکان بهبود و شکل گیری پردازش زبان را می دهد. این بررسی ابتدا به یافته های تصویربرداری عصبی مربوط به آموزش موسیقی یا تخصص موسیقی می پردازد. سپس تأثیر موسیقی بر نتایج پردازش زبان در نظر گرفته خواهد شد. سرانجام ، ما با تمرکز بر رابطه موسیقی و زبان ، به چندین جهت آینده در سطح نظری خواهیم پرداخت. همچنین ، استدلال می شود که کاربردهای قابل قبولی برای چنین یافته هایی وجود دارد ، به ویژه در هنگام توجه به موسیقی به عنوان یک ابزار توانبخشی.
موسیقی و زبان: مروری بر تحقیقات اخیر علوم اعصاب و رهنمودهای آینده کاربردی
احتمال تأثیر موسیقی بر شناخت یک مفهوم نسبتاً جدید در روانشناسی و علوم اعصاب است. محققان این پیوند را بررسی کرده اند و دریافته اند که تخصص موسیقی (به عنوان مثال ، مطالعه با نوازندگان در مقابل غیر موزیسین) یا آموزش موسیقی (به عنوان مثال ، مطالعات با افراد غیر موسیقی که موسیقی می آموزند) می توانند عملکرد رفتاری را بهبود بخشند و بسترهای مغزی را تغییر دهند ، نه تنها در موسیقی. دامنه بلکه در دامنه های دیگر. این درک جدید از رابطه بین موسیقی و شناخت به دانشمندان کمک می کند تا اثرات تأثیرات محیطی بر شناخت انسان را بطور گسترده تری درک کنند. دانشمندان با مطالعه تأثیر موسیقی بر شناخت انسان ، شروع به یادگیری قدرت موسیقی کردند. عموم مردم نیز مورد توجه قرار گرفته اند: "موسیقی شما را باهوش تر می کند" یا "موسیقی به شما کمک می کند تا زبان های دیگر را یاد بگیرید" - این نمونه هایی از افکار رایج مربوط به سؤالاتی درباره تأثیر موسیقی است.

ادامه مطلب

در روز چند بار آهنگ گوش دهیم ؟

تاثیرات موسیقی در مغز

فواید گوش دادن به موسقی

موسیقی ,، ,زبان ,تأثیر ,دهد ,تواند ,موسیقی و ,تأثیر موسیقی ,و زبان ,موسیقی می ,می تواند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دیزل ژنراتور پرکینز - قیمت دیزل ژنراتور -66878016-021 دانستنی های صنعت ضایعات پلاستیک و انواع گرانول بازیافتی ، گرانول پلی اتیلن لاکتوز مگله دعا و گشایش تأملات در فلسفه غیراولی تلاوت های مــــــــــاندگار زندگی رپی مرجع ویدئو پروژکتور و پرده نمایش سایت چچلاس فایل بیمه ایران